نی‌ نی سایت

سود هر پرس غذای خانگی: خلاصه تجربه ها در نی نی سایت




سود هر پرس غذای خانگی: خلاصه تجربه ها در نی نی سایت

فروش غذای خانگی این روزها به یک راه محبوب برای کسب درآمد تبدیل شده است. اما سوال اینجاست که واقعا سود هر پرس غذا چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، سراغ تجربیات کاربران نی نی سایت رفتیم و نکات مهمی را جمع آوری کردیم.

عکس مربوط به مطالب آموزشی که نکته‌ها، تکنیک‌ها، ترفندها و تجربه ها را ارائه می کند

در این پست، خلاصه ای از 25 تجربه مختلف در مورد سود غذاهای خانگی را با شما به اشتراک می گذاریم. این تجربیات میتوانند به شما کمک کنند تا تصویر دقیق تری از سودآوری این کار داشته باشید و تصمیمات بهتری بگیرید.

  • کاربر اول: “مواد اولیه خیلی گرون شده. سودم خیلی کم شده. قبلا 30 درصد بود الان رسیده به 15 درصد. “
  • کاربر دوم: “من فقط غذاهایی رو درست می کنم که مواد اولیه اش ارزون تره. مثلا کوکو سبزی و عدسی خیلی خوبه. “
  • کاربر سوم: “بسته بندی خیلی مهمه. یه بسته بندی شیک می تونه قیمت غذات رو بالا ببره. “
  • کاربر چهارم: “هزینه پیک رو هم باید در نظر بگیری. یا خودت ببر یا با پیک موتوری قرارداد ببند. “
  • کاربر پنجم: “تبلیغات خیلی مهمه. اینستاگرام بهترین جا برای تبلیغ غذای خونگیه. “
  • کاربر ششم: “اول مواد اولیه رو حساب کن، بعد هزینه انرژی و وقتت رو اضافه کن، بعد سودت رو مشخص کن. “
  • کاربر هفتم: “منوی متنوع داشته باش. هر روز یه غذای جدید بذار. “
  • کاربر هشتم: “به نظافت خیلی اهمیت بده. آشپزخونت باید برق بزنه. “
  • کاربر نهم: “از مواد اولیه با کیفیت استفاده کن. مشتری راضی، مشتری همیشگیه. “
  • کاربر دهم: “قیمت رو منصفانه تعیین کن. خیلی گرون بدی کسی نمی خره. “
  • کاربر یازدهم: “به نظرات مشتری ها اهمیت بده. سعی کن ایراد کارت رو برطرف کنی. “
  • کاربر دوازدهم: “قبل از شروع کار، یه تحقیق بازار انجام بده. ببین چه غذاهایی تو منطقه تو پرطرفداره. “
  • کاربر سیزدهم: “مجوز بهداشت بگیر. اینطوری خیالت راحت تره. “
  • کاربر چهاردهم: “من اول فقط برای فامیل غذا درست می کردم، بعد کم کم مشتری هام زیاد شدن. “
  • کاربر پانزدهم: “از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کن. به محیط زیست هم کمک می کنی. “
  • کاربر شانزدهم: “عکس های خوشگل از غذاهات بگیر. عکس ها حرف می زنن. “
  • کاربر هفدهم: “با سوپرمارکت های محلی همکاری کن. غذات رو اونجا هم بفروش. “
  • کاربر هجدهم: “غذای سالم درست کن. مردم دنبال غذای خونگی و سالم هستن. “
  • کاربر نوزدهم: “من از این کار خیلی راضیم. هم تو خونه ام هم دارم پول در میارم. “
  • کاربر بیستم: “سودش بستگی به غذایی داره که درست می کنی. بعضی غذاها سودشون بیشتره. “
  • کاربر بیست و یکم: “اگه آشپزیت خوبه، حتما این کار رو شروع کن. “
  • کاربر بیست و دوم: “من یه لیست قیمت درست کردم و بر اساس اون قیمت گذاری می کنم. “
  • کاربر بیست و سوم: “به موقع غذا رو تحویل بده. دیر تحویل دادن یعنی از دست دادن مشتری. “
  • کاربر بیست و چهارم: “با پیک های آنلاین قرارداد ببند. اینطوری هزینه پیک کمتر میشه. “
  • کاربر بیست و پنجم: “من از نی نی سایت مشتری پیدا کردم. خیلی خوبه. “

قبل از شروع این کار، حتما تمام جوانب را در نظر بگیرید و یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.





سود هر پرس غذای خانگی: خلاصه تجربیات نی نی سایت

سود هر پرس غذای خانگی: خلاصه تجربیات نی نی سایت

1. برآورد دقیق هزینه مواد اولیه

خیلی از خانم‌ها تو نی نی سایت تاکید داشتن که دقیق‌ترین برآورد هزینه مواد اولیه، رمز موفقیت در محاسبه سوده. حتی ریزترین اقلام رو هم باید حساب کرد. برخی میگن بهتره همیشه یه درصدی رو به عنوان پرت و اضافه در نظر بگیرید. مثلاً اگه فکر می‌کنید ۱ کیلو برنج کافیه، ۱.۱ کیلو در نظر بگیرید. قیمت‌هارو به‌روز نگه دارید. نوسانات بازار می‌تونه سودتون رو خیلی کم کنه. خرید عمده مواد اولیه، به شرطی که خراب نشه، می‌تونه هزینه‌ها رو پایین بیاره. گاهی وقتا تخفیف‌های فروشگاه‌ها می‌تونه خیلی کمک کنه. حتماً چک کنید. بعضی از مواد اولیه مثل ادویه‌ها رو میشه یکجا خرید و برای چندین بار استفاده کرد. مواظب باشید مواد اولیه با کیفیت پایین نخرین. کیفیت پایین باعث میشه مشتری راضی نباشه.

2. محاسبه هزینه بسته بندی

ظروف یکبار مصرف، سلفون، کیسه فریزر و برچسب‌های اسم غذا هم هزینه دارن. فراموششون نکنید. بعضی از غذاها به بسته بندی خاص‌تری نیاز دارن، مثل فویل یا ظروف گرم نگهدارنده. اگه از ظروف قابل بازگشت استفاده می‌کنید، هزینه امانت رو هم باید در نظر بگیرید. می‌تونید با طراحی یه برچسب زیبا، بسته بندی‌تون رو جذاب‌تر کنید. این هم هزینه داره. بعضی از خانم ها از مشتری می خوان ظرف بیارن که هزینه بسته بندی رو کاهش بدن. اگه حجم فروشتون بالاست، خرید عمده ظروف یکبار مصرف به صرفه‌تره. به کیفیت ظروف دقت کنید. ظروف نامناسب می تونن غذا رو خراب کنن.

3. در نظر گرفتن هزینه انرژی (برق و گاز)

اجاق گاز، فر، یخچال و فریزر همگی برق و گاز مصرف می‌کنن. سهم هر پرس غذا از این هزینه‌ها رو باید حساب کنید. اگه از وسایل برقی پرمصرف استفاده می‌کنید، حتماً هزینه برق رو جدی بگیرید. بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌تونه سودتون رو افزایش بده. مثلاً غذاهایی رو با هم بپزید که فر رو همزمان لازم دارن. بعضی از خانم ها برای پخت غذا از ظروف زودپز استفاده می کنن تا مصرف گاز رو کاهش بدن. اگه از نورپردازی خاصی در آشپزخونه استفاده می کنید، هزینه برقش رو هم در نظر بگیرید. به تمیز نگه داشتن وسایل گازسوز اهمیت بدید تا راندمان بالاتری داشته باشند. اگه آشپزخونه تون خیلی گرم میشه، باید کولر رو هم در محاسباتتون لحاظ کنید.

4. محاسبه هزینه استهلاک وسایل آشپزخانه

وسایل آشپزخانه مثل قابلمه، ماهیتابه، چاقو و همزن هم بالاخره خراب می‌شن و باید تعویض بشن. سهم هر پرس غذا از این هزینه رو هم باید حساب کنید. برای وسایل گرون‌قیمت، می‌تونید یه جدول استهلاک تهیه کنید. نگهداری درست از وسایل می‌تونه عمرشون رو بیشتر کنه و هزینه استهلاک رو پایین بیاره. بعضی از خانم ها برای کارهای سنگین از وسایل صنعتی استفاده می کنن که استهلاک کمتری دارن. به سرویس های دوره ای وسایل برقی آشپزخونه اهمیت بدید. اگه وسایل آشپزخونه تون بیمه داره، هزینه بیمه رو هم در نظر بگیرید. قبل از خرید وسایل جدید، حتماً قیمت و کیفیتشون رو مقایسه کنید.

5. در نظر گرفتن هزینه نیروی کار (حتی اگر خودتون هستید)

وقت و انرژی‌ای که برای پخت غذا صرف می‌کنید، ارزش داره. حتی اگه خودتون غذا رو می‌پزید، یه دستمزد برای خودتون در نظر بگیرید. اگه از کسی کمک می‌گیرید، حتماً دستمزدش رو به درستی محاسبه کنید. میزان ساعتی که صرف پخت هر غذا می‌کنید رو تخمین بزنید و بر اساس اون، دستمزد خودتون رو محاسبه کنید. بعضی از خانم ها از اعضای خانواده کمک می گیرن و بهشون دستمزد نمیدن، اما این کار باعث میشه ارزش کار خودشون رو ندونن. اگه حجم کارتون زیاده، بهتره از یه دستیار استفاده کنید تا کیفیت کارتون پایین نیاد. به مرخصی رفتن هم هزینه داره. چون تو اون مدت درآمدی نخواهید داشت. یادگیری مهارت های جدید آشپزی می تونه باعث بشه سریعتر و با کیفیت تر غذا بپزید و در نتیجه درآمدتون بیشتر بشه.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. کدوم هزینه ها بیشتره تو این کار؟ من یه مدت غذای خانگی فروختم و همیشه حسابی وقت میگذاشتم روی محاسبه هزینه ها. یه بار یادم رفته بود هزینه حمل و نقل رو حساب کنم و توی ضرر سنگینی رفتم. واقعا چقدر سخته که همه چیز رو دقیق در نظر بگیری!

    کاش بیشتر راجب این موضوع مطلب بذارید مثلا یه راهنمای قدم به قدم که چجوری بشه دقیقترین محاسبات رو داشت. همیشه یه سری هزینه های پنهان هست که آدم یادش میره مثل استهلاک وسایل یا هزینه دستمزد خودمون!

    تو این مدت کار کردن به این نتیجه رسیدم که قیمت گذاری یه هنره. اگه خیلی ارزون بدی خودت ضرر می کنی و اگه گرون بزنی مشتری نمیخره. خیلی دوست دارم بدونم بقیه چجوری این محاسبات رو انجام میدن.

    دوستان دیگه هم اگه تجربه ای دارید حتما بنویسید. من همیشه از خوندن تجربه های بقیه کلی چیز یاد میگیرم.

پاسخ دادن به حنانه لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا